Nasze marki okularowe

Oferowane przez nas okulary wykonane są niezwykle starannie i prezentują najwyższą jakość wykonania. 
W ofercie posiadamy obecnie 13 światowych marek okularów, których kolekcje doskonale wpisują się w aktualne trendy modowe.

Odette Lunettes

Dla marki Odette Lunettes nie jest ważne to, kto stworzył markę, ale chodzi głównie o tego, kto nosi oprawki. Marka Odette Lunettes skupia się na tym, by dawać swoim klientom wartość dodaną w postaci poczucia pewności siebie i siły. Projektanci koncentrują się na tym, by okulary dosłownie i w przenośni, stały się częścią osoby je noszącej, a ta zaś była częścią całej światowej społeczności Odette Lunettes.

Marka Odette Lunettes jest postrzegana jako ponadczasowa marka modnych okularów z ostrym akcentem.

Jeśli chcesz wyglądać sportowo, swobodnie lub szykownie, oprawki Odette Lunettes będą dla Ciebie idealne! Ich szeroki wybór sprawia, że marka ta nie tylko dostosowuje się do tego, jak chcesz wyglądać, ale też zapewnią Ci dodatkową tożsamość. Chodzi bowiem o wizerunek, ego i indywidualność.

Germano Gambini

Germano Gambini to dzieło innowacyjnego projektanta o niezwykłej kreatywności. Marka ta ma swój własny, eklektyczny i fascynujący charakter i jest zdecydowanym prekursorem trendów.

Jej ojciec, Germano Gambini, łączył jakość, urok, szaleństwo kolorów oraz proste i czyste linie, by stworzyć okulary idealne. Każda oprawka stworzona i podpisana przez Germano Gambini musiała mieć swoją własną osobowość, obejmować najwyższą dbałość o realizację i pełne wsparcie dla pracującego nad nią optyka.

Od  śmierci Germano Gambiniego w 2011 roku, marka jest prowadzona przez jego córkę Paolę, która nieustannie podejmuje działania mające na celu poprawę marki pod względem ciągłości stylistycznej i jakościowej, zgodnie z linią wytyczoną przez jej założyciela.

Projekty okularów marki Germano Gambini mają na celu przybliżenie świata wiedzy i pasji jej twórcy, obecnej rzeczywistości modowej o długiej tradycji oraz włoskiej historii. To wszystko najlepiej oddaje hasło "Made in Italy".

 

Jaguar

Okulary z kolekcji marki Jaguar mają nienaganną stylistykę i detale, które idealnie pasują koneserom jej designu.

Oprawki te wyróżniają się poprzez klasyczne linie oraz wyrafinowane kształty ramek. Są bez wątpienia również inspirowane autami, toteż często można w nich dostrzec subtelne detale charakterystyczne dla luksusowych samochodów tego samego brandu.

Okulary Jaguar zostały zaprojektowane do działania. Kolekcja łączy najnowszą technologię, czerpiąc inspiracje z wspomnianych samochodów. Wszystko po to, aby stworzyć niepowtarzalny krój oprawki z niesamowitą wydajnością.

Produkcja każdej oprawki marki Jaguar obejmuje materiały wysokiej jakości, a także perfekcyjne wykonanie.

 

Davidoff Eyewear

Hasłem przewodnim linii oprawek okularowych marki Davidoff są słowa "Ciesz się małymi chwilami i postrzegaj każdy dzień jako nową przygodę".

Nie można się z nim nie zgodzić! Tworzone od roku 1988 okulary korekcyjne marki Davidoff odzwierciedlają naturalną elegancję i uznanie dla wysokiej jakości i stylu.

Wśród propozycji marki można znaleźć oprawki o niebanalnych kształtach i kolorach, które pasują do każdego kształtu twarzy czy noszonego na co dzień stylu. Wysoka jakość wykonania to kolejna cecha oprawek Davidoff, którą od lat doceniają klienci na całym świecie.

 

Dandy's

Historia marki okularowej Dandy's zaczyna się w 1974 roku, kiedy telewizję oglądano tylko w czerni i bieli. W tamtym czasie uczono optyków i rzemieślników ręcznego wykonywania okularów. Używanie starożytnych narzędzi do udoskonalania, retuszowania i wykańczania oprawek, a także do idealnego ich wyrównania oraz do montażu zawiasów za pomocą nitów śrutowanych było godne podziwu.

Dla twórcy marki pasja ręcznego wykonywania oprawek była większa niż zapędy do czystego biznesu. I choć wkrótce potem wprowadzono całą serię nowych technologii i sprzętu elektronicznego, który wyręcza rzemieślnika, to kolekcja Dandy's do dziś powstaje z pasji i wiedzy zdobytej w ciągu ponad 35 lat pracy. Innymi słowy marka ta zrodziła się z woli robienia oprawek i okularów w spokojny i przyjemny sposób.

Co ciekawe, po odczytaniu laserowego grawerowania  na prawym brzegu okularów Dandy's można poznać całkowitą liczbę sztuk oprawek wykonanych w tym samym kolorze!

RES REI

Działalność marki RES REI rozpoczęła się w Treviso we Włoszech. 

Marka głęboko wierzy w holistyczne podejście do projektowania i tworzenia oprawek, oraz w to, że sama technologia nie wystarcza do tworzenia wysokiej jakości okularów. Tworzą je tak naprawdę ludzie, którzy projektują i produkują, krok po kroku, każdy najmniejszy element oprawek. W efekcie każda para okularów RES REI jest wynikiem know-how przekazywanego z pokolenia na pokolenie, z roku na rok.

Głównym materiałem, którego marka używa do produkcji ramek jest Octan Mazzucchelli. W porównaniu do plastiku, jest znacznie bardziej wyrafinowany i  - przede wszystkim - wykonany z naturalnych źródeł.

Projektanci marki RES REI czerpią inspiracje z wielu rzeczy, począwszy od mebli po fotografię, od architektury po filmy kinowe. Każdy wzór, który projektują, jest wyłączny dla marki. Dzięki temu oprawki RES REI są jeszcze bardziej wyjątkowe w dzisiejszym, zatłoczonym świecie.

Każda oprawka tej firmy jest ponadto wzbogacona drobnymi detalami, które tworzą ogromną różnicę. Od laminowania kolorów po trójwymiarowe elementy, od wyszukanych odcieni octanu po misterne ozdoby: to właśnie dbałość o szczegóły sprawia, że ​​każda ramka RES REI jest dziełem sztuki!

Oscar Magnuson

Oscar Magnuson to niezależna, luksusowa marka okularów założona w Sztokholmie w 2006 roku.

Marka ta znana jest z wysokiej jakości oprawek wykonanych z acetatu. Co ciekawe, dopiero niedawno marka wprowadziła swoją pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych - wszystkie wykonane ręcznie we Włoszech z bio-octanu, z soczewkami ze szkła mineralnego.

Proces twórczy marki to połączenie szerokich badań i impulsów twórczych. Inspiruje ją otaczająca nas współczesna kultura kreatywna, która może być wszystkim, od sztuki po modę, muzykę i styl uliczny. Projekty Oscara Magnusona są często uproszczone, z wyrazistym wyrazem graficznym, co czyni je częścią współczesnego skandynawskiego designu.

Marka pracuje tylko na najlepszych materiałach i zatrudnia jedynie wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. Dlaczego? Otóż produkcja octanu jest formą sztuki, której opanowanie zajmuje wiele lat. Materiał ten pochodzi bowiem z natury i nigdy nie będzie zachowywał się jak materiał syntetyczny. Co więcej, jedna partia octanu nigdy nie jest podobna do poprzedniej, dlatego wiele etapów produkcji należy wykonać z uwagą i precyzją. Właśnie to potrafi Magnuson!